Objatie

Autor: Irena Simunekova | 11.10.2012 o 21:21 | Karma článku: 12,56 | Prečítané:  253x

  Malé dieťa  v náručí je pokojné a spokojné cíti blízkosť niekoho kto ho má rád. Zaspí s úsmevom, dáva najavo svoje pocity, ktoré sú pre neho príjemné.  

 

Potrebu mať niekoho blízko pri sebe, dotýkať sa, je asi dané aj  vývinom, veď celých deväť mesiacov je súčasťou svojej matky. Preto má ten pocit istoty a bezpečia v náručí, reaguje na príjemné dotyky a pohladenie. Čím je dieťa staršie, tak sa cíti samostatnejšie a už to nie je to bábätko ktoré si vyžaduje tú pozornosť, chce behať po vlastných, sám skúsiť všetko navôkol byť sebestačným, všetko chce, ja sám.

Dospelý človek si občas  myslí , že si vystačí so všetkým a vo všetkom sám, nikoho nepotrebuje ale prídu chvíle, keď znova túži byť tým malým dieťaťom. Cítiť blízkosť, pohladenie, objatie, takú tú istotu. Istotu že ho niekto podrží, ochráni pred všetkým navôkol, kto pozná jeho potreby a má ho rád.

Nie vždy sa to podarí, i napriek hľadaniu, že nájdeme takúto osôbku, ale viem, že na samotu sa nedá zvyknúť i napriek tomu, že podaktorí  si ju pochvaľujú.

V kútiku duše je však každý človek aj tým dieťaťom, ktoré i keď je dospelé a samostatné, potrebuje to pohladenie a náruč. Nemali by sme na to zabúdať a nielen prijímať ale aj dávať.

Veľa to nestojí, len také obyčajno-neobyčajné objatie a hneď je svet krajší.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Prvá banka prelomila tabu a zvýšila úroky na hypotékach

Zvyšovanie úrokov vraj nesúvisí so zmenami, ktoré pripravuje Národná banka.

DOMOV

Pavlis sa v novej funkcii teší luxusnému autu i debetnej karte

Exminister hospodárstva šéfuje Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo.


Už ste čítali?