Nie som dokonalá

Autor: Irena Simunekova | 11.11.2012 o 16:11 | Karma článku: 7,98 | Prečítané:  380x

  Keď čítam niektoré stránky, príspevky, tak až žasnem nad tým, koľko je okolo mňa dokonalých ľudí.  Človek píše o svojej čestnosti, pravdovravnosti, dokonalosti a iných naj charakterových prednostiach. Je tým, ktorý žije podľa pravidiel čestných ľudí  a samozrejme všetci navôkol mu nedosahujú ani po členky. Skratka nadčlovek...  

 

Nie som dokonalá, mám chyby, uvedomujem si ich, snažím sa ich odstraňovať. Niekde však v mojom vnútri však vždy niečo zabliká, keď niekoho takéto počujem, alebo čítam. K týmto, tkz. dokonalým ľuďom som mala a vždy budem mať odstup. A už vôbec by som nechcela patriť medzi nich.

Tá ich dokonalosť ma  odrádza od bližšieho spoznávania. Taký človek mi pripadá zahľadený len do seba, nedotknuteľný, studený, s pocitom nadradenosti nad druhým.

Bližší mi je človek s chybami, ktoré si dokáže aj priznať, pracovať na sebe. Pri ktorom môžem byť úprimná a otvorená, nemusím hľadať slová ktoré sú správne, alebo mať naštudovaný slovník cudzích slov. Môžem sa usmievať  vtedy, keď sa mi chce, plakať vtedy, keď sa mi slzy hrnú do očí, bez ohľadu na to, či sa to teraz patrí.

S tým človekom dokonalým musí byť ťažký život, dokáže to len ten, kto drží svoje emócie pevne pod zámkom. Možno ešte ten, ktorý sa od neho učí a chcel by byť rovnako dokonalý.

Zrejme zostanem aj naďalej človekom nedokonalým, ale dúfam že ľudským.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?