Podnikanie na slovenský spôsob

Autor: Irena Simunekova | 30.10.2014 o 11:29 | (upravené 30.10.2014 o 14:49) Karma článku: 3,02 | Prečítané:  730x

Práce je málo, sťažujú si podnikatelia. Sú spoločnosti, ktorým sa darí, majú svojich stálych zákazníkov. Ale... nič nie je na večné časy, čo je dnes, nemusí byť ešte zajtra.

Napriek tomu ako keby sme si ju od seba odháňali. Malé množstvo? Nezaujímavé, my predsa robíme vo veľkom, dnes, zajtra... Nemysliac do budúcna, že práve z toho malého množstva tovaru sa môže, aj keď nemusí,  časom vyvinúť veľká zákazka. Že aj tá malá ryba je rybou.

Dodacie časy? Neskutočne dlhé, chceš málo? Počkaj si, kým dokončím svoje veľdielo. Nie nadarmo sa hovorí, že kto si neváži málo, veľa si nezaslúži.

O to viac ma milo prekvapila jedna nemenovaná spoločnosť z Bernolákova. Ich profesionálny prístup a ochota. Nielen predať, ale aj ponúknuť rôzne alternatívy.

Myslím si, že s týmto prístupom nebudú mať problém so znižovaním výroby, s prepúšťaním, chovajú sa tak ako by sa mal chovať podnikateľ.

Jasné že nehádžem všetkých do jedného vreca, len porovnávam prístup k práci. Niekedy mám pocit, že niektorým už sláva stúpla do hlavy, ich komunikácia s potenciálnym odberateľom je na úrovni nie seberovného partnera, ale nadriadeného s podriadeným.

Bohužiaľ aj toto je podnikanie na slovenský spôsob

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?