Na víkendových potulkách

Autor: Irena Simunekova | 14.10.2012 o 19:10 | Karma článku: 13,18 | Prečítané:  286x

  Z môjho pohľadu som zažila pekný víkend aj keď počasie nebolo ukážkové. Pekné dni nie sú len o počasí ale aj o človeku s kým zdieľate aj tie horšie dni. Väčšinou ich zdieľam sama so sebou, ale tento krát som mala už dlhšie naplánovanú návštevu. Piatok bol ešte slnečný a pekný a poobede som išla počkať k autobusu kamarátku. Je to taká moja krvná skupina, na rozdiel od tých nablízku zdravotné problémy jej dovoľujú spolu so mnou realizovať niektoré túry po horách, i keď má určité obmedzenia ale predsa. V sobotu sme mali naplánovanú túru na Súľovské skaly, odtiaľ na hrad a ísť  pozrieť Manínskej tiesňavy.  

Ráno o piatej mi zvonil budík, pohľad do okna vôbec nenasvedčoval tomu, že by mohol byť vhodný deň na podobné aktivity. Bolo napršané a zamračené. Ale keď už prišla za mnou vyše 200 kilometrov, tak nás dve to predsa nemôže odradiť. Oproti plánovanému času sme však vyrazili s miernym oneskorením, predsa len aby sme videli ako sa to celé bude vyvíjať. Navôkol hmla, vlhko, ktovie čo nás na tých skalách čaká.

Keď sme prišli na začiatok našej túry, všade navôkol bola hmla, ale predsa sme vyrazili po turistickom chodníku k cieľu našej cesty. Na parkovisku bolo prázdno, zrejme budeme prvý a možno aj posledný koho v tomto počasí napadnú podobné aktivity.

1.JPG

Postupovali sme dosť pomaličky, terén bol vlhký a občas aj blatistý, času sme mali dosť, radšej prísť neskôr ako vôbec. Aj nás predbehla taká skupinka mladých ľudí, aspoň sme sa presvedčili, že predsa len  nie sme v týchto končinách samy.

2.JPG

Aj napriek hmle bolo celkom príjemne a tie pohľady na tie velikány stáli za to.

3.JPG

4.JPG

 

Zo skál sme sa opatrne presunuli k hradu, tam už bolo viac ľudí ktorí prišli na hrad inými chodníkmi. Sadli sme si bokom na skalu a rozbalili desiatu, veď sme si ju aj zaslúžili. Pofotila som niečo navôkol, hlavne farebné jesenné listy, do doliny nebolo vôbec vidieť a pustili sme sa chodníkom smerom dole.

5.JPG

6.JPG

Jedna staršia pani sa k nám prihovorila, 77 ročná. Úplne som bola z nej prekvapená, že zároveň s mladými vyšla až na hrad. Zrejme má dobrú kondíciu, ale nielen kondíciu ale musí byť aj duchom mladá.

7.JPG


Prešli sme opatrne cez rebríky a peknou už širšou a lepšou cestou, poza dedinu Súľov sme sa vracali na parkovisko.

8.JPG


 

A keď sme prehotnotili počasie a čas za ktorý sme to zvládli, tak sme si to nasmerovali ešte do Rajeckej Lesnej pozrieť si Slovenský Betlehém. Krásne vyrezávané, pohybujúce sa postavičky, naše hrady a zámky nádherná práca rezbára.

9.JPG


 

Potom sme zišli do Čičmian pozrieť si maľované domy, prešli sme pár uličiek, pozreli obchodík so suvenírmi a išli domov cestou cez Fačkovské sedlo

10.JPG

11.JPG

Kľak bol celý zahalený v hmle, ale zrazu tá hmla ako keby ustúpila a bolo vidieť jej vrchol a nad tým krásnu modrú oblohu.

Bol to nádherný výlet po všetkých stránkach, videli sme skaly, prešli cez hory, rezbárske diela, ľudovú architektúru a nakoniec, ešte ako čerešnička na torte sa nám naskytol tento pekný pohľad.

12.JPG

A tie farby jesene, krása...

13.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?