Moja odmena

Autor: Irena Simunekova | 3.11.2012 o 21:33 | (upravené 3.11.2012 o 23:15) Karma článku: 7,08 | Prečítané:  373x

Celý deň, teda skôr  do poobedia som dobiehala zameškanú prácu. Motivovalo ma aj to, že som si sama pre seba sľúbila, že keď ju dokončím, vyberiem sa aspoň na dve hodinky do hory. Občas si dávam také malé odmeny, hlavne keď sa mi do niečoho nechce a najradšej by som to odložila na potom.  To potom sa tu okolo mňa kopilo celý týždeň, tak bol aj najvyšší čas sa do toho pustiť.

 

Dnes síce ráno bolo slnečno a pekne, ale okolo obeda sa trocha zatiahlo, tak som občas pozrela cez okno, dúfajúc, že moju malú odmenu nepokazí počasie.

Vyšlo to, aj keď nebolo ideálne, ale čas na prechádzku ako stvorený. Vybrala som sa na mne známe miesto, nie je to ďaleko, a lesom vedie cesta, čo je v prípade keď je mokro ideálne. Toto moje miestečko sa zrejme zapáčilo už nielen mne,  na parkovisku na kraji lesa boli ďalšie autá. Ale nikoho som nestretla, z cestičky som odbočila a prechádzala som lesom. Muchotrávky ktoré v tejto časti rástli už tam neboli,  bol hrubší koberec lístia,  ktoré šuchotalo pod mojimi nohami. Ešte stále však na stromoch niečo málo zostalo, keď zafúkal vietor, tak padali ďalšie.

Už to dlho nepotrvá, tie farby sa zmenia na jednoliatu hrdzavú, vietor poodfukuje aj tie najstatočnejšie. Je neskorá jeseň, už môžeme očakávať len mrazy a sneh. Na tieto miesta chodím pravidelne na Nový rok. Vtedy som tu  väčšinou sama, ľudia dospávajú Silvestra, keď je všetko navôkol pokryté snehovou perinou, robím prvé stopy na cestičke.

Odfotila som pár posledných hríbikov, farebné lístie, stromy navôkol, odtiaľto nie sú žiadne výhľady do okolia, ale vraciam sa na tieto miesta rada. Je tu taký pokoj a pohoda, nikam sa neponáhľam, jedine čím som limitovaná je západ slnka.

Keď som už mierila späť na cestičku, tak na počudovanie som začala nachádzať suchohríby, krásne zdravé. Zrejme sa tá hora chcela so mnou rozlúčiť a potešiť. Už slnko presvitalo medzi stromami na červeno, neklamný znak, že zapadalo. Ešte pár fotiek na rozlúčku a odchádzam domov, odnášam si z toho lesa so sebou ten pokoj a pohodu ktorá tu vládne a zrejme aj posledné hríby v tomto roku.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

8.JPG

9.JPG15.JPG

18.JPG

Môj dnešný úlovok.

x.JPG

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?