Spomienky

Autor: Irena Simunekova | 21.11.2012 o 13:17 | Karma článku: 15,37 | Prečítané:  369x

  Raz za čas ma chytí potreba takej väčšej, u mňa nazývanej „debordelizácie", čiže hĺbkovej očisty môjho bytu. Mám veľa záujmov, aktivít, málo času na všetko čo by som ešte chcela stihnúť, ale pohľad do okien ma presvedčil o tom, že je najvyšší čas venovať sa aj tomuto koníčku.  

 

Takže už pár dní upratujem, letné veci zo skríň vyššie, teplé nižšie. Okná sú už umyté, záclony zavesené. Každý deň niečo urobím tak, aby táto činnosť odbúdala a zároveň aby som netrávila tým celé dni. Vlastne mám čas, nič ma nesúri a ani neženie do vyššieho výkonu.

Dnes prišla na radu kuchynská linka. Už dávnejšie si hovorím, že na moju jednočlennú domácnosť a občasné návštevy mám priveľa riadu. Rôzne hrnčeky, misky, poháre. Tie by som mala zredukovať, uložiť do kartónu a dať do pivnice.

Kartón som si síce pripravila ale...

Všetko som najprv vybrala a začala umývať, ukladať na miesto naspäť.  Hrnčeky z vrchných políc nepoužívam. Tak tie by snáď tam ani nemuseli byť, zaberajú miesto. Hrnček s obrázkom Malorky. Daroval mi ho spolupracovník, ktorý sa vrátil zo svojej prvej zahraničnej dovolenky, kde bol s celou rodinou. Spomienka na neho, bol to dobrý kolega, tak tento nie.

Hrnček s nápisom Kréta, doniesla mi ho dcéra z dovolenky, tiež to nemôžem len tak odložiť a odniesť.

Červený hrnček s nápisom: „ Si moje slniečko", pre toho človeka som bola snáď tým jeho slniečkom, dlho som z nej pila svoju rannú kávu, pokiaľ ho nevystriedal ďalší hrnček. Doniesol mi ho k sviatku môj vnúčik, má nápis: „Pre najlepšiu babičku", taký bol šťastný keď mi ho dával, očká rozžiarené, toto mu tiež nemôžem urobiť.

Raňajková súprava s krčahom na čaj, je v mojej obľúbenej zelenej farbe. Tiež som ju dostala pri nejakej príležitosti. Mala som takú predstavu raňajok, prestretý stôl, na stole krčah s čajom, hrianky, maslo. Také víkendová pohoda.

Neraňajkujem, vypijem si len svoju šálku kávy, zapálim cigaretu, premyslím si čo treba urobiť hneď a čo neskôr. Ale aj tak sa tej súpravy nevzdám, čo keď náhodou raz sa aj mne splnia predstavy.

Nič som do toho kartónu nakoniec neuložila, všetko zostalo na svojom mieste, umyté, čisté a plné. Moje spomienky predsa tiež neodkladám a tiež ich je veľa, dnes som si ich znovu oživila.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?