Piatok

Autor: Irena Simunekova | 7.12.2012 o 20:18 | Karma článku: 11,66 | Prečítané:  371x

  Taký obyčajný, neobyčajný deň, piatok. Koniec pracovného týždňa, predzvesť víkendu. Dnes bol mimoriadne pekný, slnečné paprsky sa odrážali na bielom snehu, krásna modrá obloha a mňa to lákalo von.  

Okolo seba mám rozložené papiere potriedené na kôpky, dôležité, vybaviť ihneď, menej dôležité, počkajú a tie ktoré zapadajú prachom, ale občas sú tiež potrebné. Pozerám sa túžobne cez okno, medzitým ubúda z kôpky dôležitých a tie menej dôležité som sa rozhodla nechať na neskôr. Aj zajtra je deň a radšej si odkrojím z tých víkendových hodín, ale musím využiť pekné počasie, preč, preč od práce, od počítača, od telefónov, emailov, ukradla som si dve hodiny len pre seba.

Vybrala som sa na svoje obľúbené miesto. Nikde nikoho, len ja, stromy navôkol, ticho a štípajúci mráz.  Stopy len  moja a zrejme líščia.

a.JPG

Po lesnej ceste stopy po pneumatikách, sem tam vidieť že prebehla zver, ale  nikde niet ani živáčika.  Ešte nedávno to tu hýrilo farebnosťou, teraz ako keby zastal čas, všetko pokryté bielou perinou snehu.  Nepočuť žiadnych vtákov či dravcov, len sem tam zavrzga starý strom. Všetko spí.

b.JPG

Slnko presvitá medzi stromami,  hra svetla a tieňov.

c.JPG

d.JPG

Mráz mi zachádza pod nechty, je čas sa vrátiť. Cestou späť sa chcem zastaviť ešte pri priehrade.

e.JPG

Pár rybárov, kŕdle kačiek,  voda je ako zrkadlo nádherne sa odrážajú obrazy okolia v nej.

f.JPG

Je čas vrátiť sa a pokračovať. Kôpky papierov ma počkali, ale všetky starosti a nervozita sú preč, niekde vyšumeli, vymrzli, odvial ich vetrík a prikryl sneh.

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?