Prianie

Autor: Irena Simunekova | 20.12.2012 o 19:55 | Karma článku: 11,89 | Prečítané:  300x

  Vyhľadávala som včera na internete vianočné priania. Okrem rôznych veršovačiek som našla jednu, nehovorí o darčekoch, ani o náboženskej symbolike a predsa najlepšie vystihuje atmosféru Vianoc. „Vianoce sú vtedy, keď nikto neplače, Vianoce sú tam, kde voňajú mamine koláče, Vianoce sú s tými, ktorých ľúbime i s tými, na ktorých myslíme. Šťastné a veselé Vianoce..."  

 

Aj mňa dnes chytila taká už predvianočná nálada. Aj keď ich nebudem tráviť doma, ale  s tými ktorých ľúbim, nebudú mi síce voňať mamine koláče, ale dúfam že im budú voňať práve tie moje.

Tak som nakúpila ovocia, celým bytom nádherne rozvoniava pečúci sa  čaj. Túto várku celú rozdám pre mojich blízkych.

Zomlela som mak, orechy, zajtra upečiem vianočný štedrák.  Vytiahla som starý mlynček po mojej babke, melie omnoho lepšie ako nový, i keď ťažšie.  Ako pamiatka na ňu mi  zostal tento mlynček a mažiar. Vzácne kusy, ktoré by som za nič nedala, sú to aj moje spomienky na ňu. Na naše spoločné sviatky, pečenie dobrôt, keď som dostala kúsok cesta z ktorého som tvarovala svoje prvé koláčiky...

Balíčky pre vnúčence som už tiež pobalila, je to krásny pohľad  pozorovať ich ako rozbaľujú, nedočkavo, čo sa asi v nich ukrýva.

Rada by som bola zas zo všetkými mojimi blízkymi, čo si chcem aj čiastočne splniť počas sviatkov,  na niektorých už môžem len myslieť, spomínať a zapáliť sviečku. A práve o tomto sú Vianoce...

Tak tu všetkým prajem: „ Vianoce keď nikto neplače, kde voňajú mamine koláče, s tými ktorých ľúbite a na ktorých myslíte. Šťastné a veselé..."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?