Dnes len tak

Autor: Irena Simunekova | 29.12.2012 o 21:46 | Karma článku: 12,26 | Prečítané:  207x

  Už ráno napovedalo, že dnešný deň bude pekný, slnečný. Aj keď svietilo také zubaté slnko, obloha bola nádherne modrá. Pár naobliekaných jedincov sa ponáhľalo do obchodu na ranné nákupy.  

Tento rok sa už nikam nechystám na dlhšie cesty, všetky návštevy som už absolvovala, zostalo mi pár drobností ktoré ešte chcem v tomto roku stihnúť a dokončiť.

Urobiť si vo všetkom taký čistý stôl. Ja viem, nič by sa nestalo keby som na niečo zabudla, alebo nechala na neskôr.  Ale nerobím to rada,  čo sľúbim sa snažím dodržať, či to sľubujem niekomu, alebo len sebe.

Ešte som mala v pláne koncoročné kŕmenie kačiek v parku, čakala som práve na takýto deň aby som aj tento svoj zámer splnila. Ja som prišla síce, ale tie kačky tam neboli ani jedna, zrejme si vybrali iné stanovište kde majú tečúcu vodu. V parku potôčik zamrzol.

1.JPG

Prešla som cez zamrznutý drevený most ktorý vŕzgal pod mojimi krokmi. Ktovie koľko ľudí už tadiaľ prešlo, má už svoje roky. Či už páriky zaľúbencov na prechádzke, pobehujúce deti, uponáhľaný dospelý, veľa si pamätá...

2.JPG

V diaľke mladá mamička okrikovala pobiehajúce sa deti, jedna babka si krátila cestu cez park s nákupom. Všetci sa niekam náhlime,  povinnosti, starosti a nervozita. Tu zastal čas,  mohutné platany sa týčia do výšky, zrejme tu budú ešte dlho, aj keď tá babka už nebude, alebo tie pobehujúce deti sem budú chodiť so svojimi deťmi.

3.JPG

Po snehu ktorý bol pár dní už nie je ani stopy, len zamrznuté listy rastlín napovedajú že je zima. Popadané listy šuchocú pod mojimi nohami...

4.JPG

Skupinka mladých chlapcov  prechádza po chodníku, bavia sa medzi sebou, smejú sa nahlas. Bezstarostná mladosť...

5.JPG

Prechádzam zas na druhú stranu potoka cez ďalší mostík a pomaličky sa vraciam, ešte pár ľadových fotiek si urobím pod veľkou vŕbou. Pod ňou sa najradšej zdržiavali kačky, jej konáre siahali až do vody. Ľad vytvára nádherné zimné scenérie.

6.JPG

7.JPG

 

Tak zas až v budúcom roku....

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?