Nechaj ma vyplakať sa

Autor: Irena Simunekova | 31.12.2012 o 15:54 | Karma článku: 10,58 | Prečítané:  489x

  Už ani neviem z akého dôvodu sa môj vnúčik rozplakal. Mamička ho utešovala aby prestal. On však hrdo vyhlásil: „Nechaj ma vyplakať sa ," pokračujúc v náreku.  

 

Chytila som ho za ruku, nedôverčivo si myslel, že ho tiež idem utíšiť.  Nestalo sa tak, vysvetlila som mu, že musíme nájsť pre neho kút kde by sa mohol vyplakať. Chodili sme po byte, nepozdávali sa mu kúty, že tie sú pre malé deti. Cítil sa už veľký. Veľký ktorý o sebe rozhoduje, dokedy bude plakať a vyberie si na to svoj kút, ktorý sa mu bude najviac páčiť.

Nakoniec sa rozhodol pre kút kde bol postavený vianočný stromček.

Tak som mu povedala, dobre, ten stromček dáme preč a môžeš potom v tom kúte plakať. Ale keď ho dáme preč už Ježiško nebude mať kde doniesť darčeky. Pozeral, premýšľal, nakoniec sa rozhodol, že teda už radšej plakať nebude.

Aj v našich životoch sa vyskytujú chvíle keď sa potrebujeme vyplakať,  odmietajúc akékoľvek utešovanie alebo pomoc.  Mať ten svoj slzavý kút, prečistiť si dušu,  pustiť von emócie. Je to dobrý pocit keď nás niekto drží za ruku. Nedohovára, neutišuje a predsa je pri nás. Je tu keď máme žiaľ, vždy pripravený pomôcť, je pri nás aj vtedy, keď sme šťastný a je šťastný s nami.

Čo by som každému priala v novom roku?  Možno netradične, ale práve tú ruku o ktorú sa môžete oprieť, pri ktorej môžete plakať, smiať sa a ktorá bude vždy s vami a pre vás.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?