Nedeľná prechádzka

Autor: Irena Simunekova | 17.2.2013 o 19:43 | Karma článku: 8,84 | Prečítané:  344x

  Dnes som pochodila po okolí, taký dvojfázový tréning, čo sa málokedy vydarí. ale počasie prialo a nemala som iné povinnosti. Už sa sneh topí i keď ešte hlásia ďalšie sneženie, ale zima už je zrejme na ústupe. Cez deň aj vykúkalo slnko, miestami aj obloha bola modrá,  už nie je tá typická šedivosť minulých dní.  

Tak som sa doobeda vypravila do blízkeho okolia, pozrieť priehradu pri Veľkých Uherciach.

1.JPG

Na ľade už nebolo žiadnych korčuliarov, miestami presvitala voda a neďaleko kraja bolo niečo červené zamrznuté v ľade. Batoh? Či vyplavené plavky od leta? Ktovie odkiaľ sa to tam nabralo. Pod nohami bol už len taký roztopený, kašovitý sneh.

2.JPG

V primrznutých mlákach ešte ľad tvoril krásne obrazce.

3.JPG

Nikde nikoho, v nedeľu doobeda sú iné rodinné programy tak som si ešte vychutnávala možno také posledné zimné pohľady.

4.JPG

5.JPG

Prešla som sa okolo priehrady, slnko mi zohrievalo chrbát, slnko ktoré mi už pár mesiacov chýba. Dni sú už poznateľne dlhšie tak dúfam že tá už jar príde čoskoro.

6.JPG

Poobede som sa rozhodla pre blízku horu. Dávnejšie som chodievala takými serpentínami na Pomník prísahy. Už len miestami boli posledné zvyšky snehu. Oproti tomu, ako si tento chodník pamätám tak to riadne spustlo, zarástlo a bohužiaľ niektorí ľudia si to mýlia so skládkou. Toto som pozorovala aj pri priehrade, igelity, konzervy, plastové fľaše, devastujeme si svoje okolie odpadmi.

Snažila som sa vyhýbať fotkám ktoré by to celé zachytávali už len kvôli tomu, že keď si ich v budúcnosti pozriem, chcem si pamätať na to pekné čo som videla.

a.JPG

b.JPG

Väčšina borovíc je chorých, množstvo popadaných stromov, zarastené, plus pozostatky návštevy „človeka“. Veľa som toho radšej neodfotila.

Bývalo to také vďačné miesto na výlety s deťmi až mi z toho celého bolo smutno.

c.JPG

Ešte pohľad na sídlisko.

d.JPG

Smerom k mestu bolo toho odpadu ešte viac, devastujeme si to čo by sme mali chrániť, pre deti, vnukov a budúce generácie. Z tejto dnešnej prechádzky mám dosť zmiešané pocity. Roztápajúci sa sneh ukázal všetok skrytý neporiadok, všetko, čoho je schopný pán tvorstva „človek“.

Tak už len prejsť cez rieku a som za chvíľu doma.

e.JPG

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?