Rodič, odvodené od slova porodil.

Autor: Irena Simunekova | 18.4.2013 o 21:00 | (upravené 18.4.2013 o 21:05) Karma článku: 9,84 | Prečítané:  904x

Dnes bol teplý a slnečný deň, ako keby sme zo zimy skočili hneď do leta. Pod oknom mi kvitnú púpavy, mladý krík forsythie je obsypaný kvetmi. Hlúčik rozjarených detí ide zo školy.  

Zo školy vychádza aj mladá mamička. Tlačí pred sebou invalidný vozík  asi s desaťročným dievčatkom. Vlásky učesané do copu, okuliare na očiach, na prvý pohľad vidieť na nej že je postihnutá nielen telesne. Usmieva sa, niečo nezrozumiteľne gestikuluje. Mamička zastane, odtrhne púpavu a podáva dievčatku. Jej široký úsmev je odpoveďou že ju správne pochopila. Mama ju pohladí po vláskoch a pokračujú svojou cestou. Často ich vídavam ako prechádzajú pod mojimi oknami do neďalekej školy.

Poznám aj mladú rodinu s dvoma deťmi. Keď očakávali druhé dieťa, začali si stavať svoj vysnívaný domček. K dievčatku pribudol chlapec, aj stavba pomaličky rástla. Chlapček bol veľmi dobrým a tichým dieťaťom, pochvaľovali si rodičia. Len začal zaostávať za rovesníkmi diagnóza znela: „svalova distrofia.“ Nasledovalo množstvo vyšetrení, liečení, doma aj v zahraničí. Stavba išla bokom, dieťa bolo prvoradé. Teraz je na vozíčku, bystrý a šikovný chlapček, ale choroba, aj keď pomaly ale postupuje.

Je veľa rodín s deťmi ktoré sú rôzne postihnuté, vyžadujú a vždy si budú vyžadovať láskavú starostlivosť rodičov.

Na druhej strane sú „rodičia“ ktorý by snáď ani nemali mať deti. Chlapec v ošúchanom oblečení žobrajúci pred obchodom, teta ja vám zatlačím vozík, som hladný. On na to aj vyzeral, ale keď som mu podala rožok miesto košíka, tak s ním utekal za matkou. Vyslúžil si však len facku a výčitky, nedoniesol peniaze na ďalšie víno.

Na jednej strane sú to rodičia, ktorí by dali za svoje dieťa život, len aby bolo zdravé a šťastné. A tkz. „rodič“ kde to slovo je len odvodené od slova porodil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?