Buchlov na druhý pokus.

Autor: Irena Simunekova | 9.11.2013 o 21:46 | Karma článku: 7,51 | Prečítané:  1125x

Zopakovala som si dnes neúspešný marcový pokus vyjsť na vrch Buchlov. Zas som si nevybrala ideálne počasie, predpoveď sľubovala poobedný dážď. Ráno bolo zamračené a hmlisto, to ma však neodradilo.  

Poučená ešte z marca som si vybrala dlhšiu, ale pohodlnejšiu trasu po zvážnici. Po posledných dažďových dňoch je v lesoch viac blata. Nie je to náročná túra, čas ma netlačil, cesta bola príjemná. nikde nikoho navôkol.

1.JPG

Len žblnkot stekajúcej vody z hôr. Inak ticho a pohoda.

2.JPG

Pri ceste stoja tieto dve kamenné príšerky, ešte dobre že neprechádzan touto trasou po tme, asi by som si ich inak vysvetľovala. Neviem či sú dielom človeka, alebo prírody.

3.JPG

Naraz v tom tichu počujem zvuk auta, zrejme poľovníci idú na kontrolu revíru. Jedno auto dve, tri, ďalšie, tak toto bude iná akcia. Nemýlila som sa, prvé auto pri mne zastalo, posádka ma informovala, že majú plánovaný spojený hon na diviaky v doline. Mám dve možnosti, vrátiť sa, alebo ísť ďalej s rizikom, že si ma pomýlia s diviakom. Už som to raz kvôli terénu vzdala, teraz to nevzdám zas kvôli poľovníkom. Pokračujem ďalej a hmla hustne.

4.JPG

5.JPG

Dostávam sa na Zadnú lúku, ani neviem či je tam lúka, viditeľnosť je pár metrov. Tu si dávam prestávku. Prečítala som si z náučnej tabule o prírodnej rezervácii Buchlov, je zrejmé, že pre počasie toho veľa neuvidím. Od tohto bodu však už pokračujem žltým turistickým značením, musím si dávať pozor, aby som ho vôbec videla.

6.JPG

Chodník je už strmší, zapadaný lístím, s množstvom kameňov obrastených machom.

7.JPG

Cez túto štrbinu a rebríky by som sa mala dostať na vrch hory.

8.JPG

9.JPG

Rebríky nie sú pripevnené, z čoho som mala určité obavy aby sa mi nešmyklo v mokrom teréne, ale potom som prišla na to, že je to vlastne výhoda, mohla som ho preložiť na úsek ktorý by som inak neprešla.

Tak toto je teda Buchlov. Viem, že veľa z neho nie je vidieť, ani výhľady nie sú kvôli počasiu ale som tu.

10.JPG

Buchlov (1 040,5 m n. m. je výrazný bralnatý vrch v pohorí Vtáčnik. Nachádza sa mimo hlavného hrebeňa v juhozápadnej časti pohoria, nad obcou Horná Ves.

11.JPG

12.JPG

A tak ako som prišla zas rebríkmi a štrbinou medzi skalami sa dostávam dolu. Stromy, hmla a už aj dažďové kvapky dávajú lesu zaujímavú až strašidelnú podobu.

13.JPG

14.JPG

Schádzam na zvážnicu z diaľky počuť výstrely, popŕcha a ja pridávam do kroku. Keď som taká zamyslená uvidela pred sebou dva diviaky, priznám sa, že som sa zľakla, no našťastie už to boli len odložené obete poľovníkov. Odfotila som ich, ale z estetických dôvodov tú fotografiu nepoužijem. Radšej pár takých upršaných, hmlistých, ale pre mňa pekných.

15.JPG

16.JPG

17.JPG

Možno niekto si povie načo by som tam išiel, je zlé počasie, aj tak nič nie je vidieť. Nie je to pravda, aj hmla, dážď má svoje čaro. A výhľady z Buchlova? Aspoň budem mať dôvod sa tam znovu vrátiť

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Hygienici spresnili podmienky pre terasy v reštauráciách

Potrebujeme zmenu prístupu, vyzvala prezidentka politikov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Čo nám hovorí Matovič? Máme sa obávať?

Premiér dnes sľúbil zmenu komunikácie.


Už ste čítali?