Vážený "sused"

Autor: Irena Simunekova | 3.2.2015 o 18:47 | (upravené 3.2.2015 o 19:59) Karma článku: 12,96 | Prečítané:  45344x

Vážený pán Tomáš Bielek. Chcela som len pre vás osobne odpísať, ale nedali ste mi šancu, hoci ste ma priamo oslovili „Vážený sused“ i keď som v tomto prípade suseda. Aj o tomto pochybujem, lebo svojich susedov za tie roky už poznám, nepotrebujeme si písať, stretávame sa každodenne.

Ako som už na blogoch a v diskusiach čítala, máte široko rozvetvené bývanie od Košíc až po Bratislavu, zrejme preto sme sa ešte osobne nestretli.

Nie je možnosť ani poštou vám odpovedať na vašu výzvu, pozabudli ste dať spätnú adresu. Škoda, tak vám musím napísať takto verejne.

Samozrejme mi udreli do očí najprv tie hrubšie písmená, najprv ma vyzývate k referendu a potom mám rozhodnúť kto bude na Slovensku vládnuť. Už som si myslela, že mi niečo ušlo, že zároveň s referendom sú aj voľby. Lebo podľa mňa, v nich sa rozhoduje kto bude vládnuť. Zrejme sa pripravujete na túto alternatívu. Potom som si založila okuliare.

Som starší človek, tak ich potrebujem, niekedy aj lupu keď čítam návody k výrobkom písané drobným písmom.

Čítam ďalej, pomáham s prípravou referenda v našom okolí. Môžem sa ja neznalá spýtať kde konkrétne je to vaše okolie? Stále mám pocit, že musí byť blízko, veď ste ma neoslovili občan, ale sused.

Vyjadrujete sa percentami koľko občanov s vami súhlasí a podporuje, prečo potom mňa sa nikto nič nepýtal? Keď sú ľudia dávno presvedčení, prečo ich potrebujete neustále presviedčať?

Dočítala som sa že z ľudí robia somárov, neviem ako sa cítite vy pán Bielek, ale ja sa somárom necítim. Oháňate sa pojmami ako je  demokracia pričom  nadávate do somárov, hajzlíkov, uletené menšinové názory, všetci klamú len vy a vám podobní sú tí praví a čestní, vy ste zrejme tá väčšina.  Toto neznie veľmi demokraticky a ani slušne.

S rodinou a s kamarátmi ste sa poskladali aby ste vytlačili tento list dokonca ste ho rozniesli.

Mne ste nemuseli pán Bielek, som prístupná rozumným argumentom, vy ste tu neargumentovali len chrlili lávu a oheň, takéto listy nemusím, bolo škoda si nasadiť aj okuliare..

Som z mesta, to ešte neznamená že som arogantný a rozmaznaný hajzlík, vy ste z dediny pán Bielek? Tam je chlieb iný? Ľudia sú s anjelskými krídlami?  Neznevažujem ani ľudí z dediny, ani z osád na rozdiel od vás.

Ale predsa len ten susedský list má niečo do seba, nebol zbytočný, poslúži vnúčencom do zberu. Treba chrániť naše lesy. Tak vám pekne zaň ďakujem, škoda že na moje otázky odpoveď zrejme nedostanem, ale keby ste sa zas poskladali na list, tak dúfam že mi v ňom aj odpoviete. A keď aj nie....treba šetriť naše lesy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum: Vládna kríza Matovičovi uškodila, Smer predbehol OĽaNO

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.


Už ste čítali?