Internet ťa veľa naučí

Autor: Irena Simunekova | 7.2.2015 o 22:19 | Karma článku: 3,61 | Prečítané:  715x

Pred pár rokmi mi vstúpil do života internet, pochvaľovala som si to. Bolo tu množstvo informácií ktoré som potrebovala k svojej práci, stačilo zadať svoju požiadavku do googla, dostupnosť bez pracného vyhľadávania v tlačenej forme.

Emaily nahradili poštové doručovanie, i keď je i to občas nevyhnutné. Úhrady internet bankingom sú už samozrejmosťou, ako aj nákupy cez eshopy.

Časom som objavila na komunikáciu aj sociálne siete. Naivne si mysliac, že ten alebo tá neznáma na druhej strane píše tak isto úprimne a pravdivo. Pár skúseností ma vyviedlo z omylu, naučila som sa, že dôveru si človek musí zaslúžiť a platí to pre obe strany. Ale aj napriek negatívnym skúsenostiam som tu získala pár veľmi dobrých priateľov, s ktorými by som mala minimálnu šancu sa v reálnom živote stretnúť.

Na tomto blogu píšem od septembra 2012, neviem či je to dlho alebo krátko. Aj tu ma to veľa naučilo. Ešte na začiatku mi niekto napísal, že keď zverejňujem niečo pod svojim menom, tak nech som pripravená niesť aj následky.  Byť odolná voči rôznym slovným útokom, občas hraničiacich s vulgarizmom. Možno zo začiatku som si tieto útoky viac pripúšťala k sebe. Ale tiež som sa časom obrnila a keď vidím na druhej strane, že nie sú to vecné argumenty, ale len vybíjanie si svojej zlosti, budovanie si svojho ega a neomylnosti, nerozvíjam diskusiu. Naučila som sa tolerovať bez pripomienok aj tieto príspevky, neprilievať olej do ohňa.

Tá druhá strana väčšinou čo je  pod rúškom anonymity, vlastne ukáže svoje pravé ja, svoje vnútro, akým je v skutočnosti človekom. Nemyslím si, že mám vo všetkom pravdu, že mám patent na rozum, to nemá nikto. Dokonalý človek neexistuje, aj keď si to podaktorí o sebe myslia.

Snažím sa obchádzať to politické vrenie ktoré tu prevláda, niekedy neúspešne.  Mám pocit že tento blog ako by už bol len o tom.

Viac si čítam a aj cením príspevky iného druhu. Naučila som sa vyberať si články ktoré mi niečo dajú alebo aj rozosmejú.

Dnes som sa bola poprechádzať v prírode. Bol pekný slnečný deň, čistý biely sneh, modrá obloha. Bolo to dosť náročné išla som neprešľapaným chodníkom. Navôkol  len sem tam stopy po zvery.  Žijú tu rôzne druhy vedľa seba, väčšie či menšie. Pokiaľ nie sú pre toho druhého článkom potravinového reťazca, tak nechávajú aj pre to najmenšie zviera životný priestor. Nebojujú medzi sebou, nevytláčajú toho druhého na okraj lesa, neútočia.

Škoda, že toto sa nedá povedať o ľuďoch.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?