Trojkráľový Inovec

Autor: Irena Simunekova | 13.1.2016 o 11:39 | Karma článku: 6,54 | Prečítané:  677x

Snehu ešte u nás niet, tak som sa na sviatok Troch kráľov zašla za tou pravou, nefalšovanou zimou  na krátku túru od chaty Inovec  na  Inovec,  s výškou 1061,6 m n.m , ktorý je najvyšším bodom pohoria Považský Inovec.

K chate vedie z Trenčianskeho Jastrabia cesta, s nadmorskou výškou pribúdalo aj snehu, krajina nadobúdala  krásny zimný ráz. Popri ceste sa pohybovali početné skupiny turistov, väčšinou rodiny s deťmi, ktorý chceli využiť  voľný deň na zimné aktivity.

Od chaty vedie  červená turistická značka na vrchol, smerovník udáva čas 45 minút na vrchol, viem však, že mne to bude trvať o niečo viac, rada sa pristavím keď vidím niečo pekné na odfotenie, nie som turista na časy a výkony.

Chodník vedie lesom popri zjazdovke,  aj keď bola inverzia, aj takéto fotografie majú svoje čaro.

Vyššie už bolo vidieť aj modrajúcu sa oblohu.

Pár turistov smerujúcich hore ma aj predbehlo, zrejme na vrchole nebudem sama. Už len kúsok a dostávam sa na vrchol Inovca.

Na vrchole bol aj ozdobený stromček pod ktorým  však  neoddychoval Deda Mráz. Ale ten nápad takto vianočne ho prizdobiť  sa mi páči. Na vrchole bolo aj viac rodičov s deťmi, mladých aj starších.

Je tu novovybudovaná rozhľadňa, ktorá je vo výške 17 metrov. Konštrukcia rozhľadne spolu s radarom meria 21,5 metra .Najvyššie poschodie bude slúžiť pre astronomické prístroje, meteorologickú stanicu, webkameru a telekomunikačné zariadenia. Niekomu sa páči, inému nie, vec názoru, ale určite pri dobrej viditeľnosti to bude pre návštevníkov zážitkom.

Nado mnou modré obloha, v dolinách inverzia, tak tiež som vyšla na rozhľadňu si to celé obzrieť z výšky.

Pohľad  pod rozhľadňu.

Na vrchole je postavený aj prístrešok so spomienkou na človeka ktorý tiež miloval hory. Hory sú krásne,  ale občas aj nebezpečné,  čo si človek niekedy neuvedomuje a zbytočne riskuje.

Už  je predo mnou len cesta späť.

Bol to krásny výletík aj keď pre mňa neskončil  podľa mojich predstáv, určite by som sa chcela ešte na tieto miesta vrátiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?