Závratných 19 miliónov eur

Autor: Irena Simunekova | 20.1.2016 o 13:48 | Karma článku: 4,21 | Prečítané:  1091x

Dostala som potešujúci email: “Závratných 19 miliónov eur čaká na Teba!“ Už v duchu rátam ako ich rozdelím, veď nie som sebec, mám veľkú rodinu. Prebúdza sa vo mne aj to sociálne cítenie, pomôcť niekomu kto to naozaj potrebuje.

Aby som bola spravodlivá, tak by som to chcela podeliť rovným dielom moje deti, ja a rovný diel aj na pomoc pre cudzieho, ale odkázaného človeka.

Premýšľam, ako to zmení život všetkým obdarovaným, nie je to málo, 19 miliónov už je pekný peniaz aj keď ich rozdelím, určite ich poteším. Až som dostávala od samej radosti závraty.

Potom ma však napadlo, že teda kde to na mňa konkrétne vlastne čaká? Aby som teda nič nezmeškala a išla si ich vyzdvihnúť. Otvorím email, zrejme budú v texte informácie. Dozvedela som sa deň, v tento piatok, miesto Tipos a Euro Jackpot, ale...

Zrejme to nebude ale také jednoduché, tých 19 miliónov nečaká len na mňa, ako mi sľubujú v emaily. Zavádzajú a klamú, stačilo by do textu vložiť slovko „možno“, tu si fakt každý robí čo chce a ako chce, džungla bez pravidiel. S klamármi nechcem mať nič spoločné, nebudem tipovať, ani hneď podľa odporúčania, ani inokedy.

Nie, nie som sklamaná, už som si na podobné reklamy a odporúčania zvykla, som imúnna voči nim, neoslovujú ma, skôr odradia a tie formulácie aj niekedy pobavia. Je až priveľa zázračných prostriedkov z ktorých lekári dostávajú amok, svaly bez cvičenia dokonca za 38 hodín nabehnú, zázračné diéty a teraz aj 19 miliónov. Ešte tým nezmyslom niekto aj verí?

Väčšia pravdepodobnosť je asi ten jackpot,  ten najskôr zrejme niekomu vyplatia aj keď čaká na mňa, prehlasujem, že ja to nebudem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?