Čas

Autor: Irena Simunekova | 2.3.2016 o 19:37 | Karma článku: 6,87 | Prečítané:  199x

Utekajú minúty, hodiny a dni. Ráno som vstávala na ranný štebot vtákov, vykúkajúce sa slnko spoza oblakov a už je prítmie, večer.

Dni ubiehajú  prirýchlo, alebo som to kedysi nemala čas vnímať? Tešila som sa na víkendy, na čas strávený s deťmi, dobiehala resty ktoré sa nakopili cez týždeň, neuvedomovala som si to.

Teraz mám ten pomyslený víkend každý deň. Niekedy musím premýšľať, aký je dnes vlastne deň?  

Nie som v časovej tiesni, teda nemala by som byť a predsa mám tak málo času na všetko čo by som chcela ešte stihnúť, zažiť, vidieť. Nestíham,  ako keby tie dni boli čoraz kratšie.

Možno priveľa myšlienok venujem spomienkam, potom ten deň rýchlejšie utečie.

Triedim fotografie ktoré som nafotila za roky, nikdy som nenašla na to čas.  Je ich veľmi veľa, tak niektoré menej vydarené aj vymazávam. Hory, skaly, kvety a nádherné výhľady, možno niekedy aj rovnaké miesta, ale vždy je to iné.

Ukladám si fotografie mojich vnúčat od ich narodenia po dnešok, na nich je  najlepšie vidieť ako už vyrástli, zmenili. Boli taký drobci a už sú z nich aj školáci. Prirýchlo uteká čas.

Fotografie rodiny, priateľov niektorí z nich už tu nie sú, veľmi mi chýbajú, keby sa tak dal vrátiť čas...Tieto fotografie si nechávam všetky, bez úpravy nemôžem  a nechcem vymazať, ani jednu.

 

Zapálim sviečku a spomínam, na dni keď sme boli spolu, nevediac o tom, že sa náš spoločný čas kráti. Človek si až teraz uvedomuje, že žije dnes a ten zajtrajšok nemusí byť. Čo po mne zostane? Budú to len spomienky rodiny, detí, vnúčat, priateľov dúfam, že budú len pekné, ako aj tie moje.

Niekedy je dobré zastaviť sa, zamyslieť, nájsť si ten čas pre svojich blízkych pokiaľ sú tu a pokiaľ sme tu my.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

KOMENTÁRE

Keď je na výber medzi Dúhou a Váhostavom

Kde uviazlo trestné oznámenie vyzerá ako otázka na policajných šéfov.


Už ste čítali?