Túlačky - vtáky

Autor: Irena Simunekova | 29.5.2016 o 7:56 | Karma článku: 10,79 | Prečítané:  552x

Každé ráno prilietal na neďaleké drôty. Jeho spev mi spríjemňoval moje ranné kávičkovanie. Počas dňa ho však nebolo, vracal sa až večer, aby mi zaspieval večernú uspávanku.

Jeho návštevy trvali týždne. Potom odrazu prestal chodiť, ktovie kde teraz vyspevuje...

Jeden večer sa z balkóna ozýval šramot. Dosť ma to vyplašilo, pôvodcom bol  dažďovník. Rozpätie jeho krídiel mu neumožňovalo vzlet. Vyplašení sme boli obaja aj on, aj ja. Keď som ho chytila a vyložila na parapetu, šťastný odletel.

Tento vtáčik však šťastie nemal. Sedel na ceste, tak som ho obišla, zaparkovala a išla za ním. Dvihla som ho a po odfotení som ho položila na trávu, dúfajúc, že buď vzlietne alebo aspoň utečie.  Prevrátil sa však na bok a stuhol.  Nemal viditeľné zranenie,  ale zrejme do neho už predtým niekto narazil, škoda ho.

Pri minulých mojich túlačkách som z diaľky zahliadla včelárikov, tak som sa rozhodla, že pôjdem pozrieť po okolí kde hniezdia, možno sa mi ich podarí  uvidieť z blízka.

Cestou so videla iné druhy, možno ďalej niekde budú.

A skutočne, nado mnou poletujú, tu majú hniezda, teda hniezdne diery ktoré vyhrabú, je to 90 - 200 cm dlhý tunel s hniezdnou komôrkou.

Včelárik zlatý alebo včelárik európsky ( Merops apiaster) je vták z čeľadi včelárikovité. Obýva teplé a suché miesta Európy, Afriky a Ázie. Patrí medzi sťahovavé vtáky a u nás trávia obdobie rozmnožovania. /wikipédia/

Je dosť plachý a moja technika tiež nie je dokonalá, ale pár fotografií som aj tak urobila.

Zamilovaná dvojica, sedia na konári a je im dobre...

Už som sa chcela vrátiť, keď som zahliadla veľké stádo danielov. Vietor však povieval z nepriaznivej strany tak ma blízo seba nepustili, A vybrali sa zas ďalej. Možno na budúce budem mať viac šťastia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?