2 Lloret de Mar - mesto

Autor: Irena Simunekova | 6.8.2017 o 10:15 | Karma článku: 3,43 | Prečítané:  573x

Cesta autobusom trvala pol hodinku, z okna som videla kopec a na ňom vystavané vily. Mala som obavy, že sa budem musieť driapať každý deň z kopca a naspäť k moru

Naše ubytovanie je síce cca 1,5 km od mora, ale žiaden kopec sa nekonal.

Aj tak mi pripadalo, že toto mestečko je dosť malé a zrejme bude aj tiché. Omyl, hlboký môj omyl, aj keď naše bývanie bolo mimo centra, neskôr som sa však presvedčila na vlastných nohách že bude sa tu kde potúlať.

Konečne sme sa úzkymi uličkami aj s batožinou dostali do bytu čo bude mojou základňou na 11 dní. Spásou bol aj balkón cez ktorý sme videli priamo na ulicu a do okien a balkónov oproti, nakoľko sú tam uličky úzke a väčšinou jednosmerky.

Za rohom bol malý obchodík s potravinami ako aj zeleninár. Síce mal vyššie ceny ako som neskôr zistila ako v marketoch, bol však po ruke, aj keď ten tovar by sa u nás predával už len asi v zľave.

Tak sme sa vybalili najedli, oddýchli a navečer sme vyrazili na prieskum okolia. Nič som si vopred o ňom nenaštudovala, tak bolo pre mňa prekvapením vo všetkých smeroch.

Lloret de Mar je katalánské mesto, ležiace na pobreží Costa Brava. Leží asi 75 km severne od Barcelony, v provincii Girona, medzi mestami Blanes a Tossa de Mar. Má takmer 40 000 obyvateľov. /zdroj Wikipédia/

Počet obyvateľov sa však v sezóne minimálne zdvojnásobí po celom pobreží sú vystavané hotely a nie len v jednom rade, súdiac podľa balkónov tak sú všetky izby obsadené. Obyvateľstvo je rôznych národností, vierovyznania ako aj farebnosti. Biely, tmavší až po úplne čiernych.

Osadenstvo hotelov to sú prevažne Rusi, Nemci, Angličania, sem tam bolo počuť aj poľštinu češtinu, slovenčinu minimálne. Zrejme tie hotely si málokto dokáže z našich príjmov zaplatiť

Vekovo sú to prevažne mladí ľudia a práve z tohto dôvodu je tu množstvo diskoték a tiež aj kasíno ak by im ešte peniaze na stávky zvýšili.

Na to množstvo diskoték dohliadajú policajti večer ich je všade, pešo, na autách, sem tam aj sanitka ak to tancovanie alebo iné aktivity niekto nezvládne. Rušno, ale nakoľko bývame mimo diania tak je relatívny kľud v noci až na občasné hádky u susedov.

Zo záujmom sme sledovali večerné rituály rodiny  oproti. Otvorené okná, balkón, odostreté nedalo sa uhýbať pohľadom. Cez deň relatívne ticho, ale večer to začalo žiť. O polnoci sa vytiahol šijací stroj na ručný pohon a večere mávali tak okolo jednej hodiny po polnoci. Medzitým sa prehnali ulicou skútre ktoré sa tu dosť využívajú občas hlučný počerný mladíci ale oproti centru tu bol naozaj kľud.

 

Nielen o zábave a o mori je mesto, sú tu vybudované aj ihriská futbalové, atletické a plaváreň.  Práve sa na ňom usadili čajky, ako keby tu mali míting, po nich trénovať asi nie je bohviečo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

Stĺpček Jakuba Fila

Ešte sa chceme tváriť, že vlci sú len zvedaví turisti a branci iba obľubujú pohyb?

Tajné služby o Nočných vlkoch mlčia.


Už ste čítali?