3 Lloret de Mar - more

Autor: Irena Simunekova | 7.8.2017 o 10:53 | Karma článku: 4,04 | Prečítané:  657x

Moja dovolenka je okrem iného aj o pobyte pri mori. Platja de Lloret  je názov hlavnej pláže v meste Lloret de Mar je 1,5 km dlhá v blízkosti centra mesta.

Svoj deň som si rozdelila na viac aktivít. Doobeda to bolo more, potom obed a po obede som išla zadumať.  Tak sme vlastne nazvali poobednú siestu v posteli.

Keď som sa rozhľadela čo všetko sa dá v rámci mesta a okolia pozrieť, tak som si na to vyčlenila neskorší poobedný čas. Mala som na pláne prejsť denne aspoň 10 km, čo nie je až tak veľa, keďže cesta k moru a späť bola 3 km.

Aké tam bolo more? Mokré a slané  Ale teraz vážne. Brehy Španielska obmýva Stredozemné more a z druhej strany Atlantický oceán.

Pláž v Llorete je dlhá, popri pláži sú vysadené palmy, je tu antuková promenáda, lavičky, za cestou je to rad hotelov.

Vyššie sú rady lehátok a slnečníkov, bližšie k moru miesto pre tých obyčajnejších ktorým stačí osuška na ležanie. Ceny sú za lehátko 7 Eur a za slnečník tak isto teda osoba zaplatí 14 Eur. No nekúp to, a veru som ani nekúpila. Ležalo sa mi dobre aj na osuške, ktorá však časom tak vytvrdla, až som sa bála aby som ju nezlomila.

Pláž pokrývali drobné kamienky a teda som musela upustiť od toho aby som ako tradične pri mori chodila viac po pláži, zabárala som sa, bolo to namáhavé.

Tri metre do od kraja už bola taká hlbka, že som nedosiahla na dno a u mňa, aj keď som plavec, vedieť kde je dno to je istota.  Tak som si veľa nezaplávala, skôr som sa tak ponamáčala,  ale nebola som v tom sama.

Počasie bolo veľmi dobré, teploty do 30 stupňov, občas pod mrakom, občas slnečno a tiež aj zapršalo práve posledný deň môjho pobytu a to som chcela byť na pláži dlhšie ako zvyčajne. Vyhnal ma dážď, ale už do pol hodiny bolo bezoblačno, čo z toho, veď sa neotočím medzi dverami že idem naspäť.

Myslím si že pre deti toto nie je ideálne more aj keď boli tu rôzne atrakcie a tiež aj veľmi veľa výletných lodí pristávalo a odchádzalo vrátane plachetníc. Bolo zaujímavé ich pozorovať, vždy boli plné čakalo sa na ne v rade. Lode aj rozvírili hladinu a vytvárali sa vlnky v ktorých sa výborne poskakovalo.

Vlnky sa vytvárali ale také už beztoho aby tomu prispeli lode aj posledné tri dni, to pre mňa znamenalo maximálne pri kraji sa ovlažiť aj tak sa podarilo že som dostala plný zásah vlnou.

Vlnou je aj módna vlna, tetovanie. Tých označkovaných ľudí tam bolo teda dosť. Nechápem to keď niekto má ruky, či polku tela modro, červeno, zelenú aký to má význam a popritom je to na celý život či sa to neskôr bude páčiť alebo nie. Je však pravdou že nemusím všetko chápať.

Aj tých urastenejších bolo na pláži dosť, tak som nemala žiadne komplexy.

Zahalené moslimky sa chodili kúpať oblečené až na večer,  k mešej zátoke kde sa namáčali v šatách, nuž neviem si predstaviť v horúčavách byť takto zahalená.

Ale už k fotografiam mora a pláže. Ťažko sa mi z nich vyberá, mám ich veľa, more je niečo úžasné a hlavne keď vlní. Tak som veľa krát neodolala a snažila som sa tie vlnky zachytiť.

Raz večer bol na mori taký zvláštny úkaz, ako keby vír, možno to bola predzvesť prichádzajúcej búrky, neviem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

Stĺpček Jakuba Fila

Ešte sa chceme tváriť, že vlci sú len zvedaví turisti a branci iba obľubujú pohyb?

Tajné služby o Nočných vlkoch mlčia.


Už ste čítali?