4 Lloret de Mar - kultúra

Autor: Irena Simunekova | 8.8.2017 o 9:44 | Karma článku: 2,68 | Prečítané:  339x

Platja de Lloret - pláž je najväčšia, nachádza sa centrálnej časti mesta. Pozdlž pláže je krásna antuková promenáda, rad hotelov, obchodov a tiež sú tu významné budovy.

Jednou z nich je aj budova radnice, ktorý je súčasťou súpisu architektonického dedičstva Katalánska.

Pred radnicou a tiež na antukovej pasáži ako aj v meste sa konajú rôzne oslavy, vystúpenia a koncerty. A tých je tu veru dosť, tanečné vystúpenia, spevokoly z rôznych kútov sveta a tiež rôznych vekových kategórií, ako aj sviatky ohňa či ako by som to nazvala, ohňový sprievod.

Turisti už väčšinou fotia mobilmi tak mi v záberoch tie svietiace mobily a rôzne selfie tyče dosť zavadzali /priznám sa tie palice by som im najradšej ulomila/.

Snažila som sa preto prepracovať do prvých radov divákov aby som čosi bez tých výdobytkov techniky aj nafotila. Nie vždy sa mi to však podarilo ale aj tak pár fotografií bez tyčí sa podarilo aj keď kvalita nie je veľmi dobrá, nebol na lepšie nastavenie priestor ani čas.

Na vystúpení speváckych zborov rôznych štátov mala najväčšie zastúpenie Čína teda ani nie je divu, je to najľudnatejšia krajina.

Spevácky zbor z Latinskej Ameriky predviedol okrem spevu aj radosť z pohybu za zvukov bonga.

 Vystúpenie ruskej tanečnej školy ma tiež zaujalo, tu som sa nepresadila  v tlačenici tak mám aj málo vydarených fotografií.

Na moje prekvapenie, vystúpenie nemalo konzervatívny charakter a mládež sa odviazala.

Úžasným zážitkom boli aj country tance ktoré však neboli organizované, ani nacvičené, mohol sa zapojiť hocikto kto ovládal kroky. Väčšinou však tancovali domáci, starí i mladí  obutý do typických kovbojských čižiem, s klobúkom alebo aj v civile.

Bubnujúci mladí ľudia, začínajú „slávnosti ohňa“ a to si nikto nechcel nechať ujsť.

Bubnový sprievod pokračoval s pred radnice po antukovej promenáde aby sa neskôr vracal za prskania ohňa späť. Ulica zhasla vynikal len zvuk bubnov, oheň, nuž bola tlačenica, dym. Divím sa že pri tom chaose sa nič vážne nestalo aj keď navôkol boli hasiči, policajti nemuseli zasahovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Sviečková demonštrácia: Išli sme do toho ako nevinné deti

Tisícky ľudí stáli so sviečkami na námestí a modlili sa. Polícia ich však surovo zbila a použila vodné delá. Bolo to pred tridsiatimi rokmi.

PLUS

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov

Zahraniční reportéri spomínajú pre SME, čo zažili na Sviečkovej demonštrácii a po nej.

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.


Už ste čítali?