Rozhľadňa Špicák

Autor: Irena Simunekova | 19.7.2019 o 21:28 | Karma článku: 1,87 | Prečítané:  616x

Strečno sa spomína často v dopravných správach. Kolóny áut, nehody, je to problematický úsek pre dopravu, ale malý raj pre turistu.

Okrem dvoch hradov Strečnianskeho a Starhradu, tu pribudla nová turistická atrakcia v roku 2018,  rozhľadňa na vrchu Špicák.

K rozhľadni vedie žlto značený turistický chodník, ktorý začína na parkovisku pod hradom Strečno, zároveň je tu umiestnený panel ktorý pozýva na rozhľadňu.

Prechádzam  krátkou uličkou medzi domami, cesta odbočuje prudko vpravo odkiaľ začína stúpanie.

Z lesa sa vychádza na lúku so sedením, s výhľadom na dedinu, ako aj na vzdialenejšie okolie.

Na jeseň v roku 1944 bolo Strečno a jeho okolie miestom ťažkých bojov nemeckej armády a povstalcov. Spolu s povstalcami bojovalo aj 52 Francúzov. Na počesť padlých hrdinov je postavená na vršku Zvonica nad Strečnom pamätník francúzskym partizánom.

Z lúky sa ďalej prudko stúpa nahor. Na chodníku je vrstva drobnej kamennej suti, korene a popadané šišky zo stromov, cesta smerom dolu bude zrejme ešte zložitejšia.

I keď trasa nie je dlhá, vidieť rozhľadňu na konci chodníka ma potešilo.

Rozhľadňa na vrchu Špicák je v nadmorskej výške 620 metrov, jej výška je 8,2 metra, je aj rozmerovo malá, ale sú z nej krásne výhľady do okolia.

Výhľady smerom na Strážovské vrchy.

Javorníky a Kysucká vrchovina.

Smerom na Malú Fatru.

Hrad Strečno z výšky.

Rozhľadňa na vrchu Špicák, Strečniansky hrad ako aj Starhrad  je dobrým tipom na celodenný výlet. Hore na rozhľadňu by som však s menšími deťmi zvolila radšej náučný chodník, ktorý je síce dlhší, ale zrejme bude na stúpanie menej náročný.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?