Príroda

Autor: Irena Simunekova | 31.8.2020 o 20:41 | Karma článku: 10,99 | Prečítané:  492x

Pár fotografií, ktoré sú z môjho pohľadu zaujímavé, zvláštne.  Skaly, stromy či kvety nie sú v prírode rovnaké.  Každé je iné, jedinečné,  tvarom, kmeňom, korunou či súkvetím...

V prírode sú zaujímavé stromy s pokrútenými kmeňmi, či korunou, na rozdiel od ľudí s pokrúteným charakterom, tí pre mňa nie sú zaujímaví.

 

Niektoré stromy sa aj vzájomne podržia, aby aj ten druhý prežil a rozvíjal sa.

Niektoré plody sú jedlé, aj chutné iné nie...

Mám rada tieňové zdobenie na kmeňoch stromov, ako keby maľované...

Na jednom strome som našla list od prírody. Neviem, kto je jeho skutočným autorom, podpísaná je príroda. Dovolila som si ho v plnom znení opísať. Ale určite stojí za zamyslenie sa.

 

Príroda píše ľuďom

Milí ľudia, už dlho sa odhodlávam napísať Vám list. Dnes prišiel ten pravý a vyvolený čas, kedy je nutné pre mňa sa s vami porozprávať.

Som veľmi šťastná,  keď ma prídete pozrieť a oddýchnete si u mňa. Vždy ma poteší, akú radosť a energiu vám dodá návšteva môjho lesa. Pozerám na vás ako obdivujete moje stromy, ako sa tešíte hubovej sezóne. Krásny pohľad ponúkam aj na moje ďalšie deti: medvede, jelene a ďalšie zvieratká, ktoré sa nerušene pasú na tých mojich najtajnejších lúčkach, keď sa na jar vo mne zrodí nový život. Chcela by som vás ale poprosiť, aby ste ku mne boli ohľaduplnejší. Nenechávajte  mi tu odpadky. Neničte mi oázy pokoja, sú tu aj pre vás. Veľmi ma bolí, keď bez myslenia na následky vyrubujete moje stromy. Stromy, ktoré tu boli dávno pred vami.  Stromy, ktoré sú domovom mnohých zvierat. Veď aj vďaka stromom existujete. Neznečisťujte mi vodu, potrebujete ju rovnako ako ja.  Chráňte moje ovzdušie. Nechajte moje zvieratá, tiež majú právo tu žiť, rovnako ako vy. Ja si toto všetko budem chrániť. Nehnevajte sa, keď nesplním vaše očakávania. Keď na zimu nenapadne sneh,  keď celé mesiace nepadne na zem ani kvapka vody. Oceány, moria, rieky, jazerá i potoky budú prázdne. Potom mi už nepomôžete. Máte možnosť to napraviť, ešte nie je neskoro. Tak neváhajte, dajte mi šancu a neničte ma.

Dúfam, že si uvedomíte, aké katastrofálne dôsledky má na mňa vaša ľahostajnosť. Netvárte sa ako by sa nič nedialo. Nezatvárajte pred tým oči. Som tu len pre vás, no pokiaľ sa nezmeníte a nepomôžete mi, dlho tu už  ja ani vy nebudeme.

 

VAŠA PRÍRODA

Aj ja sa rozlúčim s mojimi čitateľmi s tieňovým selfie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hygienici prispôsobujú opatrenia Matovičovi, rozhodovať majú odborne

Ani predseda vlády nemôže hygienikom nariadiť, aké opatrenia majú zaviesť

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako to bolo s Havranom

Na počiatku bolo klamstvo.


Už ste čítali?