Keď cesta je cieľ... 5

Autor: Irena Simunekova | 1.3.2021 o 15:20 | Karma článku: 9,61 | Prečítané:  209x

V poslednom čase sa mi zapáčili rôzne neoznačené chodníky, ktoré ma zavedú na ešte nepoznané miesta. Niekedy je to s pointu, keď ma takáto cestička dovedie na známe miesta, ale nemusí to tak byť...

Na takýchto túlačkách platí len jedno, vedieť sa aj vrátiť.

Zapáčil sa mi kostolík nad obcou Klátova Nová Ves, časť Sádok. Minule bolo krásne hmlisto, dnes to vyzerá na jasnejší deň.

Teraz si vyberám inú lesnú cestu, smer približne viem, tak ma snáď k nemu aj dovedie. Je to cesta lesom, stromy síce ešte bez šatu, ale vtáčiky veselo štebocú, je to náznak prichádzajúcej jari. Radi si so mnou pohrávajú pokiaľ na ne zaostrím fotoaparát, tak už štebocú niekde inde.

Pri ceste stojí altánok, je to dobré miesto na rannú kávovú pauzu.

Vo vnútri je nakreslená zaujímavá mapka so smermi na jednotlivých križovatkách lesných ciest. Je to výborná pomôcka neoznačenými cestami.

Cesta ma doviedla k prvej križovatke. Rastú tu skupinky rôzne pokrútených dubov, ďalej sa prechádza kúsok lesom a potom už len výstup na vrchol.

Hore briežkom na Vres.

 

 

Vres s nadmorskou výškou 485 metrov je skalnatý kopec v severnej časti pohoria Tríbeč. Vrcholové skalnaté časti sú porastené vresom, zrejme podľa nej je pomenovaný aj tento kopec.

Vrchol a výhľady navôkol.

V okolí sú listnaté stromy, väčšinou duby, ktoré sú rôzne pokrútené a pokryté machom.

 

Pekných výhľadov a hlavne zaujímavých stromov nikdy nie je dosť, preto sa vraciam cez vrcholy Trniny a Kozlicu. Tieto miesta už poznám, tak nadobúdam istotu, že sa v tomto Tríbečskom pohorí v tento deň nestratím.

Trniny a Kozlica.

Ešte krátky oddych pri kostolíku, bol to pekný vydarený deň, do týchto miest sa ešte určite vrátim. Možno to bude zas inou trasou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum: Vládna kríza Matovičovi uškodila, Smer predbehol OĽaNO

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

DNES PÍŠE JAROSLAV RUMPLI

Až také svine predsa nie sme. Alebo áno?

Pozrite si dokument o oceánoch. Ľudstvo je to posledné, čo sa môže na niečo sťažovať.


Už ste čítali?