Rozhľadňa Chotenovec

Autor: Irena Šimuneková | 5.3.2021 o 9:34 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  4683x

Na vršku Chotenovec, nad obcou Veľký Klíž, časť Klížske Hradište, v okrese Partizánske je vo výstavbe nová rozhľadňa. Pracovný ruch som postrehla na poslednej potulke po okolí, ale je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Z obce Klížske Hradište vedie viac označených turistických chodníkov od miestneho kostola až za dedinu je to modré značenie, ktoré vedie cez lesy do obce Brodzany. Je to pre mňa už známa trasa, pribudli na nej len cyklisti ako dekorácia pred jedným z domov a kravy na lúke nad družstvom. Tie sima zvedavo obzerali vo svojich zablatených čižmičkách.

Nad pasienkom sa odkláňam od turistického značenia a pokračujem lesnou cestou. Na stromoch je miestne značenie na Chotenovec a Skále.

Trasou je označená odbočka na Chotenovec a asi po 250 metroch je predo mnou rozhľadňa. Nie je ešte dokončená, ale veľa jej nechýba. Je včasné ráno, zatiaľ tu nikoho niet, tak si ju obchádzam z každej strany.

Rozhľadňa na vrchu Chotenovec  bude mať najvyššie poschodie vo výške 11,2 metra, s celkovou výškou 16 metrov. Stavbu zabezpečuje združenie Tu žijeme.

Z rozhľadne budú pekné výhľady do  doliny a na vzdialené kopce. Teraz však počasie výhľadom nepraje.

Po chvíli sa sem doviezla celkom početná pracovná čata. Rozhľadňa by mala byť dokončená do dvoch až troch týždňov, podľa rozsahu vykonaných prác tento termín by mohol byť dodržaný.

Od rozhľadne pokračujem smerom na Skále ale pred nimi odbočím lesnou cestou smerom na Veľký Cerok. Aj napriek počasiu bez slnka, je v lese príjemne, okolo sa ozýva vtáčí spev.

 

Prichádzam na križovatku lesných ciest. Tu je postavená od roku 1936 červená kaplnka, je tu vybudované aj sedenie s ohniskom. Po krátkom oddychu pokračujem smerom k obci Klížske Hradište.

Spev vtáčkov zaniká  vo zvuku motorovej píly na svahoch Veľkého Ceroku prebieha ťažba.

Moja cesta vedie popri záhradkách naspäť do obce.

Ak bude rozhľadňa dobudovaná, určite sa sem znovu vrátim. Je to nenáročný okruh nad obcou, s výborným miestnym značením a je vhodným výletom aj pre rodiny s deťmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA IVANA MIKLOŠA

Tolerancia k antivaxerom je zlyhaním štátu (píše Ivan Mikloš)

Aj bez odporcov očkovania by sme dosiahli kolektívnu imunitu. Keby politici chceli.

Osmelené

Bihariová v plavkách pohoršuje iba sexistov (komentár)

Odhalené političky platia vyššiu daň ako muži.


Už ste čítali?