Keď cesta je cieľ... 14.

Autor: Irena Simunekova | 31.3.2021 o 20:53 | Karma článku: 9,46 | Prečítané:  201x

Po dlhšom hľadaní v mapách v rámci nášho okresu som našla pár skalnatých výbežkov v oblasti, kde nie sú turistické trasy a na niektoré ani žiadna lesná cesta nevedie. Či sa mi podarí dostať sa k nim je však otázne, ale je to však

Zastavujem na hranici, ktorú neprekročím a vchádzam do lesa.

Neďaleko okraja lesa som natrafila na tento starý bunker, neviem pôvod, ktovie či jeho vznik sa nedatuje ešte z čias SNP, vtedy v tejto oblasti pôsobila partizánska brigáda.

Zaujal ma kopček vpravo, Prostredný vrch, brzdila ma húština malinčia po výrube, ale nakoniec som sa dopracovala na vrchol. Zo zarasteného vrcholu nie je výhľad.

Pár briezok a vrcholový kameň.

Smerom dolu sa spúšťam cez výrub na lesnú cestu.

Lesná cesta ma doviedla k seníku a ku krmelcom. Je tu tiež akási stará drevená stavba, z ktorej zostali len pozostatky. Tu niekde by sa mal nachádzať aj skalnatý bočný hrebeň kopca Bralá.

Sú tu rôzne popadané stromy a pne obrastené machom a neďaleko seníka nachádzam aj skaly a výhľadové miesta.

Kde sa vlastne nachádzam? Na rozhraní okresov Partizánske a Zlaté Moravce v Skýcovskej vrchovine v časti Skalky, je to vlastne aj skalolezecká oblasť, ale túto možnosť ja nevyužívam.

 

Odtiaľto sa presúvam cestou a necestou na ďalší vrchol a to na Bralá, s nadmorskou výškou 557 metrov, kde vrchol je označený len kôpkou kameňa.

Pohorie Tríbeč, pod ktoré spadá aj Skýcovská vrchovina je charakteristické kremencovými skalkami, odtiaľto pokračujem na ďalšiu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum: Vládna kríza Matovičovi uškodila, Smer predbehol OĽaNO

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.


Už ste čítali?