Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Príroda (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Wow!

Tá prvá časť fotografií stromov nemá chybu. Perfektné.
 

ďakujem

Agátka to všetko vytvorila príroda, ja len sprostredkujem :)
 
Hodnoť

noo

pekná zbierka kurióznych drevín... niečo príroda, ostatné domaľuje naša fantázia.
 

to

keď ideš prudko hore tak viac stojíš a fotíš :) vo vyšších polohách je veľa takýchto pokrútených stromov
 
Hodnoť

 

Irenka, slova napisane v tomto tvojom blogu boli tak skutocne pravdive, ze sa mi pomaly vohnali slzy do oci.
Tu nasu prirodu si nie vsetci ludia vedia vazit a pritom je taka krasna a co vsetko nam po tisicrocia dava.

Dakujem ti za tieto tvoje slova a prekrasne zabery tvojich fotografii.
 

to tie

slová som našla trasou na strome nútia človeka zamyslieť sa ale či práve tých ktorí by sa mali, ťažko povedať. Jeden citát od Alberta Einsteina : Keď vymrú včely, ľudstvu nezostáva viac, než štyri roky života." a včiel nám ubúda to je fakt ale keď vidíš ako navôkol všetko devastujeme, inak to ani skončiť nemôže
 
Hodnoť

Parádne fotky!

Keď sme ešte chodili s deťmi na túry, bežne sme trojhodinovú zvládali za 5 hodín. Viac sme stáli, ako šlapali. Zaujímavý strom, kvietok, kamienok, chrobáčik ... Treba chodiť s otvorenými očami a nezanechávať po sebe spúšť.
 

presne tak

ja trasu tiež necjhodím len prebehnúť do počtu. Niektoré miesta navštívim aj viac krát a vždy objavím niečo iné, iný pohľad, je iné ročné obdobie atď. Občas z toho čo po sebe zanechá "tiež turista" mi je smutno a nechápem to. Ale väčšinou je to na vychytených miestach, alebo v blízkosti miest a obcí, zrejme sa bordelárom ďaleko kráčať nechce.
 
Hodnoť

Veľmi pekné, pani Isim.

Môj manžel je bonsaista, a to, čo vy ste nafotili vo veľkom, máme možnosť sledovať v mini podobe. Príroda je najlepší umelec a ak to niekto dokáže zachytiť a urobiť radosť i iným, tak je to pre tento svet veľký prínos. Ďakujem.
 

tak

bonsai ma vždy fascinoval, to treba mať aj znalosti, a k dispozícii mať veľa rokov. Tak ja si vybehnem za tými väčšími na kopce :) Nuž pre každého je to zrejme iné, niekomu pre radosť a zas inému sa pri pohľade na tieto fotografie vytvára pena okolo úst. Ale nuž čo, keď sa nepáči, nech nepozerá :)
 
Hodnoť

Irenka, ďakujem,

aj ja poznám takéto zákutia, aj u nás sú - hlavne tie bučky - neviem sa na ne vynadívať a keď je pekné počasie, že sú zaliate slnkom, tak moja fantázia funguje na plné obrátky... ešte raz ďakujem.... opatrujte sa.
 

aj ja

ďakujem za reakciu, áno aj toto sú väčšinou buky, takto pokrútené rôzne bývajú na vrcholoch. Naozaj tá fantázia tam má kde zapracovať... Každý v nich vidí niečo iné
 
Hodnoť

Prekrásne fotografie,...

...až neuveriteľne nový, doteraz nezbadaný pohľad na prírodné prvky - to ešte nikto od vynálezu daguerrotypie nenafotil, nezverejnil, ani vo sne neprisnil. Napriek tomu, že autorstvo fotografií je, tradične i teraz, cudne zahalené rúškom anonymity, môžeme tušiť, kto je autorom týchto pôvabných aj inšpirujúcich pohľadov cez prizmu pôvodnosti, neopozerateľnosti a invencie. Samotný List od prírody je ojedinelé dielo, hodné prepísania do učebníc a ocenenia Mimoriadnou Cenou Anasoft litera XXI. storočia a Cenou Dominika Tatarku i Word Prize Of Jack London.
Veľmi pozoruhodná a ešte viac cenná je záverečná fotografia, už ďalšia zo série. Skupina vedkýň a vedcov z Ulanbátarskej vedeckej knižnice a inštitútu podobizní potvrdila, že pravdepodobne ide o odvážne zachytenú fotopodobizeň bytosti zvanej Olgoj chorchoj.
 

 

No, zato tá vaša krava na lúke, opadaná omietka, staré topánky a smetie na dvore, to je fakt fotografické hoch Umenie s najväčším U. Cartier-Bresson by si prišiel po radu, keby ešte mohol.

Aspoň sa nevyjadrujte, ak sám absolútne neviete pracovať so svetlom, perspektíva vám nič nehovorí a už vôbec nemáte cit pre kompozíciu - smutné ovečky budiž toho dôkazom.

Inak vaša angličtina je skoro taká dobrá ako vaša slovenčina. "All my photos in the video came from home in the garden ... At the end of my self-portrait." Fotografie odnikadiaľ neprichádzajú a váš autoportrét nemá koniec, vy šašo. Že si to nedáte aspoň niekým skontrolovať...

Pre všeobecné pobavenie, čo všetko si ľudia myslia, že si zaslúži byť publikované: https://www.youtube.com/watch?...

PS: Rád sa pýtate, či ľudia veci ovládajú. Tak ak sa môžem spýtať, ovládate rozdiel medzi "doteraz nebadaným" a "doteraz nezbadaným", majstre slova?
 

Ó -

- znalec, estét, historik fotografie sa ozval :-D
Moje fotky boli na výstavách doma i za hranicami a sú aj vo vlastníctvach súkromných osôb, i fotografov.
Olgoj chorchoj sa tam nikdy neprefotí.
Vďaka za reklamu mojej fotosérie!
 

 

Ale ale, čo to, čo to, reakcia na takú nulu (0)? Budem to brať ako chvíľkovú slabosť, aj to priznanie, že vám propagácia nulami vlastne príde vhod. Že to nie je propagácia, tak takými detailami sa zaoberať nebudeme.

Argumentum ad hominem, argumentum ad populum a argumentum ab
auctoritate, a to všetko na 5 riadkoch. Nie zlý výkon, ale stále nič, čo by ma presvedčilo, že sa mýlim. Nepotrebujem diplom z histórie umenia, aby som vedel povedať, že fotografia, ktorá chce byť náladovým zátiším, by aspoň mala byť orezaná tak, aby na nej nebol stavebný bordel. Ibaže by to bola alegória, ba priam vari i inotaj (ups, to sú synonymá, takže zbytočne duplikujem výrazivo a robím text neprehľadnejším... meh, nevadí, viac slov, viac novinár, alebo tak nejak, že...), ale o tom pochybujem. Je to len "odfláknutá" a naivná kompozícia, "cvaknuté" niečo, čo sa vám zdalo zaujímavé, ale všeobecnú umeleckú hodnotu to teda nemá. A to sa nechcem znova vyjadrovať k tým ovečkám...

Aj by som sa opýtal na nejaké linky na tie zahraničné výstavy, nie lokálne galérie, kde sa zrejme poznáte s každým, ale keďže si viem tipnúť odpoveď ("Bolo to v časoch, keď internet ešte neprekvital, ak sa nemýlim, takže nejaké linky na tú slávnosť, ktorá bola v ..., asi nie sú. Ale nikomu nič nebráni, aby si podrobnosti nenašiel."), takže ušetrím čas vám aj sebe. Určite máte nejaký ten diplom zavesený v pracovni hneď vedľa toho od vysokého komisára OSN.

Mimochodom, všimli ste si, že ak opakovane používate na adresu dámy prezývku ako z materskej škôlky, dávate ľuďom dobrý dôvod, aby o vás znova hovorili, že ste infantilný a pokúša sa o vás senilnosť, keďže je to správanie nedôstojné dospelého, duševne vyrovnaného človeka? Ale to naozaj len tak na okraj.
 

už ste sa vyrečnili?

Vaše názory ma vôbec nezaujímajú.
 

 

Uhm, argumenty, argumenty, ako stále. Úplne nepriestrelné.
 

 

A Vaše názory si myslíte, že niekoho zaujímajú????!!!!
 

 

Ale no ták, najsamlepší novinár vo vesmíre a v priľahlých dedinách, čo tak konfrontačne, nebolo by lepšie sa stretnúť niekde na káve a podiskutovať, či povedať svoje tým, čo ťa nezaujímajú rovno do očí? Prečo takto príkro, len pod cudzími blogmi. Jáj, pod mnohými tvojimi sa nedá, veď názory iných, ja viem. Veď ak je problém z obeživom, prídeme my, donesieme nejaké to vínko francúzske, dobrého čaju, či korbáčiky a môžme sa stretnúť v nejakej kaviarni v Hrádku, či....
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Janka Cigániková: Matovič o mne povedal, že mám byť rada, že moja mama ma nepotratila. Toto je moja odpoveď. 120 254
 2. Július Kovács: Narušená tlač. beseda Fica. Videá, kričali sme Fico do basy! a Komunisti polibte si prdel! 3 835
 3. Věra Tepličková: Sladká nevedomosť, či ďalší ...? 2 539
 4. Mišo Šesták: Keď vaši vojaci okradnú nemeckú armádu a vy Nemcom odkážete, že vás môžu bozať 2 279
 5. Stanislav Martinčko: Stane sa po sneme SNS z Andreja Danka aj „Kráľ dobytka“? 2 070
 6. Viliam Novotný: Sabotáž v zdravotníctve 1 239
 7. Ondrej Prostredník: Zaborská ako nová hrádza proti extrémizmu? 1 222
 8. Miroslav Galovic: Kraj, kde nič nie je II. Svidník a Údolie smrti (všade samé tanky). 1 078
 9. Jozef Tinka: Ako v súdenej sieni päť rozhnevaných žien grilovalo tínedžera Jakuba 982
 10. Jozef Petráš: Mestská polícia v Martine sa začala správať ako politická PR agentúra 943

Rebríčky článkov


 1. Olívia Lacenová: Čím to je, že v tomto roku sú vstupy na burzu tak extrémne úspešné?
 2. Roman Lechovič: Apple a cesta k 2 biliónom
 3. Vladimír Krátky: Sagan jazdí v háku, RTVS ho má na háku .
 4. Jozo Peric: Čína rozšírila zoznam kontrolovaných vývozov
 5. Martin Krištoff: OECD zvyšuje ekonomický výhľad na oživenie USA a Číny, ktorý je silnejší, ako sa očakávalo
 6. Marián Pillár: Trampoty so záverečnými prácami
 7. Martina Zerolová: ... a takto to začalo....
 8. Miriam Studeničová: Čo vám o hudbe nikto nepovie...
 9. Stanislav Martinčko: Stane sa po sneme SNS z Andreja Danka aj „Kráľ dobytka“?
 10. Michal Kováč: Ako získať novú prácu aj napriek nepriaznivej situácii


Už ste čítali?